#Eksponat
Angren shahar tarixi muzeyi fondidan

San‘at asari : O‘rol Tansiqboyev "Arnasoy " .
KP- 3982
Davri: 1969 yil
Holati: Yaxshi
O‘lchami: 90x125 sm
Materiali: Xolst
Texnikasi:bo‘yoq

Kategoriya: Qadimgi tarix bo'limi | Ko'rishlar: 63 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 29.08.2023 | Sharhlar (0)

#Ekponat
Angren shahar tarixi muzeyi fondidan

San‘at asari  : Ahmarov Ch. A.
Portret .   SSSR  xalq  artisti  Sora Ishonturayeva  Dezdemona ro‘lida
Materiali : Xolst
Texnikasi: tempera
O‘lchami:120 x 90 sm

Kategoriya: Qadimgi tarix bo'limi | Ko'rishlar: 59 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 29.08.2023 | Sharhlar (0)

# eksponat

KP- 27503
O‘lchami : h-10,5   d- 13 sm
Materiali: Sopol
Saqlanish holati : Qoniqarli
Haykalcha - Qo‘chqor boshi ko‘rinishda  ishlangan . Qovunchi madaniyatiga  mansub . Tag va dum  qismlari saqlanmagan .Uning shohlari orqaga  qayrilib elkasiga ulangan.Quloqlari tik ko‘tarilgan,  ko‘zlari avalsimon shaklda bo‘lib , ko‘zlarining qorachig‘  o‘rni chuqur holatda . Burnining ustki va  iyagining ostidagi soqol qismi qoniqarsiz.

#eksponat
Angren shahar tarixi muzeyi fondidan .

KP- 15660
Kartina : Ufimsev V.I."Portret  Inna ".
O‘lchami: 84x 60 sm
Yili: 1960 yil
Materiali: Qog‘oz
Texnikasi: guash

Kategoriya: Qadimgi tarix bo'limi | Ko'rishlar: 57 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 29.08.2023 | Sharhlar (0)

#Eksponat

KP- 9816
O‘lchami : h-13, d-11 sm
Materiali : Yarim chinni
Bo‘limi: "Etnografiya va san‘at" bo‘limi
Saqlanadigan joyi: Angren shahar tarixi muzeyi
Yarim chinni suvenir -Matrushka . Yoshlar va talabalar XII  xalqaro festivali uchun yasatilgan . Chap tomonida festival emblemasi sariq tilla rangda aks etib, o‘rilgan sochga bog‘langan .Egnidagi
sarafan yashil rangda , oq  no‘xatchalar tasviri bilan bezatilgan .

Kategoriya: Qadimgi tarix bo'limi | Ko'rishlar: 56 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 29.08.2023 | Sharhlar (0)

Sopol ko‘za
KP-27642
O‘lchami:  h-15 , d-34
Holati: Qoniqarli
Davri: III- II asrlar
Tehnikasi:Pishitilgan loydan yasalgan , kulolchilik ishi
Saqlanadigan joyi: Angren shahar tarixi muzeyi
Tavsifi: Qovunchi madaniyatiga mansub ,sopol idish. (mil  avv III -II asr ) ga tegishli. Bo‘yin qismidan qorin sohasi bo‘ylab  joylashgan qo‘l dastagi foydalanish uchun qulay bo‘lgan .
  Noyob ko‘zaga ,oddiy chiziq tortish usulida   romb, zig- zak shaklini eslatuvchi bezaklar bilan chizilganligi kishining diqqatini tortadi .

Hozirda Angren shahar tarixi muzeyining fondida saqlanib kelinmoqda.

Kategoriya: Qadimgi tarix bo'limi | Ko'rishlar: 69 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 29.08.2023 | Sharhlar (0)

Kartina :A.E. Viner "Cho‘pon"
KP- 4019
O‘lchami: 168x285 sm
Materiali: Mato , moybo‘yoq
Saqlanadigan joyi: Angren shahar tarixi muzeyi .
Qisqacha tarif: Rassom asarida cho‘ponlarni tasvirlagan . Cho‘ponlar     tog‘u - toshlarda , bir- birlari bilan suhbatlashayotgani  aks ettirilgan.Ularning qiyofasi,  cho‘pon tayog‘i ishonarli tasvirlangan .

Kategoriya: Qadimgi tarix bo'limi | Ko'rishlar: 65 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 29.08.2023 | Sharhlar (0)

Kartina : V.A. Ufemsev " Oshxona jixozlari "
KP- 15607
 Bo‘limi:  Etnografiya  va san‘at bo‘limi
O‘lchami : 64x83 sm
Davri: 1956 yil
Materiali:  mato , moybo‘yoq
Saqlanadigan joyi : Angren shahar tarixi muzeyi.

Kategoriya: Qadimgi tarix bo'limi | Ko'rishlar: 55 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 29.08.2023 | Sharhlar (0)