Museum aan de Stroom

10 qavatli MAS muzey majmuasi (Hanzestedenplaats 1),muzey 2011 yilda port yaqinida qurilgan. 60 metrli minora Antverpen muhim yuk tashish va savdo markazi bo'lgan joyda joylashgan eski omborxonada o'sdi. Binoning rangi bir xil omborni anglatadi va u erda muhim kuboklar va xazinalarni saqlash g'oyasi, shuningdek, o'tmish porti bilan bog'liq qofiyalar mavjud. Binoning murakkab dizayni me'mor Villem Jan Nyutelings tomonidan ishlab chiqilgan va qurilish 15 yildan ko'proq vaqtni olgan. Bugungi kunda bu ulkan san'at to'plamidir, shuningdek yuk tashish muzeyi. Peshtoqida daryoning ikkala qirg'oqlari go'zal manzarasi bilan kuzatish xonasi joylashgan. Panoramik platformaga kirish bepul va muzeyga chiptaning o'zi 10 evrogacha turadi.

instagram.com/angren_muzey www.angrenmuzey.uz t.me/angren_muzey

Ko'rishlar: 318 | Qo'shilgan: GACGROUP | Baho: 0.0/0