Fondation Louis Vuitton

Muzli qoyalarga yoki yelkanlarga o'xshash poydevor qurilishini amerikalik me'mor Frank Gehri loyihalashtirgan. Muzey Jardin d'Aklimatatsiya bog'ida joylashgan, shuning uchun me'mor dizaynerlik ishlarida 19-asrda mashhur bo'lgan an'anaviy shisha bog 'binolariga murojaat qildi. 3600 shisha paneli ishlatilgan shaffof qirralar yorug'lik va ko'zgu bilan o'ynaydi va ulkan panoramali derazalar bog'ni ekspozitsiyaning deyarli bir qismiga aylantiradi. Garvard universiteti uni zamonaviy arxitektura namunalarini o'rganish uchun eng qiziqarli deb tan oldi. Bino ichida zamonaviy san'atning barcha sohalariga tegishli ob'ektlar, jamoat maydoni, restoran va kitob do'koni, tomida bog 'va boshqa ko'rgazma maydoni joylashgan.

instagram.com/angren_muzey www.angrenmuzey.uz

Ko'rishlar: 308 | Qo'shilgan: GACGROUP | Baho: 0.0/0