Ангрен штм миллий мерос 2023 дав.YUKLAB OLISH

Ангрен штм миллий мерос YUKLAB OLISH

Ko'rishlar: 72 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.11.2023 | Sharhlar (0)

Madaniy meros agentligi tomonidan 2024-yilda muzeylarda tashkil etiladigan tadbirlarning kalendar reja tuzildi

Madaniy meros agentligi tasdiqlangan kalendar rejada  2024-yilda Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Toshkent shahri va viloyatlarda joylashgan davlat muzeylari hamda madaniy meros obyektlarida turli shakldagi ko‘rgazma va tadbirlar, xalqaro darajadagi festivallar, teatrlashtirilgan tarixiy sahna ko‘rinishlari, konsert tomoshalar va usta-hunarmanadlar tomonidan mahorat darslari o‘tkazilishi belgilangan.

... Читать дальше »

Ko'rishlar: 73 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.11.2023 | Sharhlar (0)

Ko'rishlar: 56 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.11.2023 | Sharhlar (0)

Кunning ikkinchi yarmida Angren shahar tarixi muzeyida  "Bag‘rikenglik  haftaligi " doirasida  shahrimizda faoliyat yuritayotgan Barkamol avlodning  "Yarkaya  palitra " gurux o‘quvchilari va ustozi Marina Anatolevna Kojayeva  bilan hamkorlikda "Qardosh xalqlar  vakillari  rassomlarning tasviriy san‘at asarlari  " nomli   ko‘rgazmasi  tashkil etildi .

Ko‘rgazmaga 2- sonli Kasb- hunar maktab  o‘quvchilari  taklif etildi.Mashg‘ulot  davomida ustozi  o‘quvchilarga    ijodi davomida & ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 47 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.11.2023 | Sharhlar (0)

Angren shahar tarixi muzeyida "16- noyabr Xalqaro bag‘rikenglik kuni " ga bag‘ishlangan "Bag‘rikenglik haftaligi " doirasida  Angren shahar axborot- kutubxona markazi xodimlari hamkorligida "Qardosh xalqlar adabiyoti "  nomli  ko‘rgazma  tashkil etildi.

Tadbirdan ko‘zlangan maqsad --130 dan ortiq millat va elat vakillari o‘rtasida do‘stlik va  bag‘rikenglik muhitini yanada mustahkamlash , yoshlarni Vatanga muhabbat va sadoqat tuyg‘ularini rivojlantirishdan iborat .

... Читать дальше »

Ko'rishlar: 45 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.11.2023 | Sharhlar (0)

✅"Milliy merosga mening hissam " dasturi  doirasida Angren shahar tarixi muzeyiga Avalov Kazakboy tomonidan  gilam va zardevor topshirildi .
   ⚡️Qo‘l mehnati asosida to‘qilgan ashyolar asrning 60- 70- yillariga mansub bo‘lib , y  kishining onalari tomonidan farzandiga sovg‘a qilingan .
   Ushbu gilam Xarid  komissiyasi tomonidan 12 000000 so‘mga baholandi.

Ko'rishlar: 45 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.11.2023 | Sharhlar (0)

Ko'rishlar: 43 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.11.2023 | Sharhlar (0)

Ангрен шаҳар тарихи музейида 2023 - йилнинг 6-ноябр куни Ўзбекистон Бадиий ижодкорлар уюшмаси аьзоси, иқтидорли  рассом  Абдураҳим Уралов томонидан маҳорат дарси ўтказилди.  Маҳорат дарсида музей ходимлари , рассомнинг шогирдлари  ҳамда  шаҳардаги  умумтаьлим мактаблари ўқувчилари иштирок этишди.  Дарс давомида рассом  ўқувчиларга қандай қилиб санъат асари яратиш мумкинлигини кўрсатиб беришга интилди. У расм чизиш сирлари, рассом нигоҳи, рассомда  йиллар давомида шаклланадиган малака ва кўникмалар ҳақида сўзлаб , ҳар бир суратни чизишда   меҳр билан ёндашиш зарурлигини уқтирди. Рассом  сабр ва маҳорат  йиллар давомида кўникма сифатида шаклланиши ҳақида фикр билдириб, ижод жар ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 41 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.11.2023 | Sharhlar (0)