Joriy  yilning  7- fevral kuni  Angren shahar tarixi muzeyida  buyuk shoir va mutafakkir , g‘azal mulkining sultoni Mir Alisher Navoiy hazrati  tavalludining  583 yilligi va shox va shoir Zaxriddin Muhammad Boburning  tavalludining  541  yilligiga bag‘ishlangan "Bir asrning  ikki javohiri " nomli ma‘naviy va ma‘rifiy  tadbir, shahrimizda faoliyat yuritayotgan 4,21,30,18-maktab o‘quvchi va o‘qituvchilari hamkorligida bo‘lib o‘tdi.
Tadbirga Respublika Ma‘naviyat va  ma‘rifat  markazi Angren shahar bo‘linmasi rahbari A.T.Yusupov , Angren shahar harbiy qism harbiylari , Nurchi MFY raisi Q. Erna ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 117 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 08.02.2024 | Sharhlar (0)

Joriy yilning 2024-yil 6- fevral kuni Angren shahar tarixi muzeyiga Angren shahar xokimining  o‘rinbosari S. Anarboyev  tashrif buyurdi.
 ✅  S. Anarboyev  Toshkent viloyati xokimining 2024- yil   yanvar oyida amalga oshirish belgilangan vazifalar va ustuvor  yo‘nalishlar bo‘yicha ish  rejasining  Angren shahar tarixi muzeyida bajarilishini o‘rgandi.
  ✅ Muzeyning ekspozitsiya zalini aylanib,  mavjud kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha takliflar berdi.Xususan , ekspozitsiya zallari fond va xodimlar faoliyat olib boradigan xonalarini issiqlik tizimiga ulash ; muzeyda eksponatlar uchun mo‘tadil havo almashtirish tizimini o&lsqu ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 97 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 08.02.2024 | Sharhlar (0)