O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining  2022- yil 27- maydagi "Muzeylarda xizmatlar sohasini rivojlantirish chora tadbirlar to‘g‘risida" gi PQ- 261- sonli qarori 8- bandiga muvofiq "Milliy merosga mening hissam " aksiyasida  faol ishtirok etgan shaxslar munosib taqdirlandi.

Angren shahar tarixi muzeyiga 2023- yil 13 dona  moddiy - madaniy ashyolar shahrimiz fuqorolar  F.Appadxo‘jayeva , X. Norqulova , M.Abdullayeva , T.Qo‘zeyeva kabi fuqoralar faol bo‘lib , muzey fondini boyitishda ashyolarni  beg‘araz topshirdilar.

"Milliy merosga mening hissam " umumxalq  aksiyasida faol ishtirok etgan fuqorolarga Angren shahar tarixi muzeyi ma‘muriyati tomonida "Ta ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 48 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 23.12.2023 | Sharhlar (0)

⚡️Bugungi kunda  yurtimizda amalga oshirilayotgan islohatlar samarasi o‘laroq,  har bir jabxada  dunyo minbaridan turib ijtimoiy - iqtisodiy va madaniy soxadagi o‘zgarishlarni kuzatishimiz mumkin .
  ⚡️Bugun Angren  shahar tarixi muzeyiga Vazirlar Maxkamasiga  qarashli  "Nurli jo‘l" muxbiri G.Qurbonova , Toshkent viloyati xokimligidan A.Ismoilov ,  Nurafshon "  telekanali muxbiri S .Sattarova ,  "Ledi " nomli  gazeta muxbiri Nadejda Nam va  "Sputnik O‘zbekiston" saytidan M.G‘affarova , T.Primovlar tashrif  buyurdi.
⚡️  Tashrif jarayonida muxbir ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 40 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 23.12.2023 | Sharhlar (0)

Bugungi  kunda madaniy - ma‘rifiy tadbirlar hamda boy va qadimiy o‘tmishimizni yoshlar  ongiga singdirish , Vatanga  muhabbat , tarixga xurmat  ruhida tarbiyalashda talaygina ishlar amalga  oshirilmoqda . Shu  o‘rinda bugun Angren shahar tarixi  muzeyida 18-umumta‘lim  maktab ona  tili va  adabiyot o‘qituvchisi Usmonova Nozima To‘xtaliyevna  5- sinf  o‘quvchilari  bilan  birgalikda "Alisherning  yoshligi " tarixiy  sahna ko‘rinishi  namoyish etildi.
  Sahna  ko‘rinishi  havaskor o‘quvchilar  tomonidan  moxirona ijro etildi .

Ko'rishlar: 40 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 23.12.2023 | Sharhlar (0)

✅Shu  kunlarda yurtimiz bo‘ylab tinch va farovon hayotimizning muhim kafolati  hamda mustahkam huquqiy poydevori bo‘lgan Bosh qomusimiz - O‘zbekiston Respublikasi Konstutsiyasi qabul qilingan sana keng nishonlanmoqda .
✅Angren shahar tarixi muzeyida  bugun shahrimizda  faoliyat olib borayotgan  25- umumta‘lim maktab  o‘qituvchisi Shodiyeva Z. O‘ va   8- sinf o‘quvchilari ishtirokida   "Qоmusim,  or-nomusim  " nomli tadbir bo‘lib o‘tdi.
✅Tadbirda qomusimiz qabul qilinish  tarixi , band  va boblarga toxtalib o‘tildi.  O‘quvchilar tomonidan Vatan haqida qo‘shiqlar , she‘r , raqslar ijro etildi .
✅ Tadbirda Angren shahar  IIB boshlig‘i o‘rinbosari Umarov ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 37 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 23.12.2023 | Sharhlar (0)

Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 27 майдаги
ПҚ-261-сон қарори 8-банди 4-хат бошида  ҳар йили давлат музейларига аҳолидан харид қилиб олинган маданий бойликлар кўргазмаси ташкил этилади ҳамда улар ҳақидаги маълумотлар Маданий мерос агентлиги ва тегишли давлат музейининг расмий веб-сайтига мажбурий тартибда жойлаштириб бориш белгиланган.
       Юқоридагиларни ижросини таъминлаш мақсадида 2023 йил 1 декабр куни Ангрен шаҳар тарихи  музейининг  Этнография ва Санъат кўргазмалар залларида    “Миллий меросга менинг хиссам” акцияси доирасида ахолидан беғараз хадя қилинган ашёлар бўйича кўргазмани очилиши бўлиб ўтди. . “Миллий меросга менинг хиссам” акцияси да фаол иштирок этган махаллий ахоли вакилларига музейнинг эсдалик совғала ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 38 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 23.12.2023 | Sharhlar (0)

Angren shahar tarixi muzeyi  jamoasi " Yashil makon " umummilliy loyihasida faol  ishtirok  etishmoqda.

Ular kuzgi ko‘chat ekish mavsumida manzarali va mevali daraxt ko‘chatlarini ekib , muzey  hududida obodonlashtirish ishlarini olib bormoqdalar.