Angren shahar tarixi muzeyi o‘zining fayzi , ko‘rki , qadimiy eksponatlari, qimmatbaho asarlari va flora ,  faunasi bilan tashrifchilarni  o‘ziga jalb qilmoqda.
  ⚡️Shahrimizda faoliyat yuritayotgan 11, 23- DMTM tarbiyalanuchilari  tashrif buyurdilar.Tashrif jarayonida muzey xodimlari tomonidan bolajonlarga   qiziqarli ekskursiyalar olib borildi.

Ko'rishlar: 88 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 19.06.2023 | Sharhlar (0)

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022  yil 27- maydagi "Muzeylarda xizmatlar sohasini rivojlantirish chora - tadbirlari to‘g‘risida " PQ-261- sonli qarorining 1- ilovasida belgilab qo‘yilgan  usta hunarmandlarning  "Mahorat darslari " ni  tashkil etish vazifasi belgilangan .Ijroni ta‘minlash maqsadida bugun 07.06.da Angren shahar tarixi muzeyida  "Mohir barmoqlar sehri  " nomli mahorat darsi bo‘lib o‘tdi.
 Tadbirga Angren shahar Usta hunarmandlar uyushmasi a‘zolari Shamsiddinova X. Mamatova Sh. lar tashrif buyurdilar .
Hunarmand Mamatova Sh. tomonidan , muzey xodimlari va "Muslimbek" hususiy bog‘cha tarbiyalanuvchilarga milliy zeb ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 102 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 19.06.2023 | Sharhlar (0)

Ангрен шаҳар тарихи музейида "Open Air Fest" лойиҳаси доирасида тадбирлар давом этмоқда. Ангрен шаҳар 20-мактаб "Бинафша" номли соғломлаштириш майдончасининг оромгоҳи ранг таъсвир қаламкаш ўқувчилари ва музей ходимлари иштирокида "Бола кулгусида кулади дунё!" номли тадбир музей ҳовлисида бўлиб ўтди. Ёш мусаввирлар томонидан музейнинг табиат бўлимидаги экспонатлар тасвири асфальтга чизилди. Болалар байрамига мос тарзда мусиқали чиқишлар билан давом этаётган тадбирда 20-мактаб мусиқа фани ўқитувчиси Абдукаримова Д. жонбозлик кўрсатишди.

Ko'rishlar: 85 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 19.06.2023 | Sharhlar (0)

Angren shaxrida faoliyat yuritayotgan XTB ga qarashli 13, 21, 24, 5- umumta‘lim maktab o‘qituvchi va o‘quvchilari  hamda  4-DMTM tarbiyalanuvchilari muzeyimizga tashrif buyurdilar .
 O‘quvchilar tashrif chog‘ida muzeyning barcha bo‘lim va eksponatlarini tomosha qilishdi . O‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob olib , mamnun bo‘lib qaytmoqdalar.

Ko'rishlar: 81 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 19.06.2023 | Sharhlar (0)