Angren shahar tarixi muzeyida istiqlol ayyomi munosabati bilan obodonlashtirish ishlari boshlandi.

Ko'rishlar: 17 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 28.08.2024 | Sharhlar (0)

Jadidchilik XX asrning ikkinchi yarmida   Turkistonda faoliyat yuritgan ma'rifatparvarlar oqimi edi. Jadidlar   taraqqiyot uchun kurashish, turkiy tillarni rivojlantirish, shu tillardagi adabiyotni boyitish, dunyoviy ilimlarni õrganish, fan yutuqlaridan foydalanish hamda ayollar va erkaklar tengligi uchun kurashishga chaqirishgan. Bu harakat namayondalari   kôpincha ôzlarini taraqqiyparvarlar , keyinchalik jadidlar deb atagan.
Angren shahar tarixi muzeyida bugun tashkil etilgan tadbirda  "Ma'rifat nuri -jadidlar" deb nomlangan sahna kôrinishi namoyish etildi. Tadbirda muzey hodimlari, tashrifchilar va 31 -DMTT tarbiyachi va tarbiyalanuvchilari ishtiro ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 15 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 28.08.2024 | Sharhlar (0)

Ангрен шахар тарихи музейига кушни вилоят ва шахарлардан куплаб  хамюртларимиз ташриф буюришмокда. Улар халкимиз тарихи ва маданиятини,турмуш тарзи ва хужалик фаолиятини акс эттирувчи асори-атикаларни томоша килишиб, юртимиз хайвонот олами, тог ва текисликларда яшовчи кушлар, воха табиати хакидаги  маьлумотларни  катта кизикиш билан тинглашди.

Ko'rishlar: 14 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 28.08.2024 | Sharhlar (0)