Bugun Angren shahar tarixi muzeyiga ''Nogironlar uyushmasi'' jamiyatidan bir qator  hamshaharlarimiz tashrif buyurishdi. Ularga muzey hodimlari tomonidan muzey bo'ylab ekskursiya tashkil etildi. Ekskursiya davomida Ohangaron vodiysining tabiati, hayvonot va o'simlik dunyosi, tarixi va xalqimizning manaviy- maishiy turmushi va ho‘jalik faoliyati haqida ekspozitsida namoyish etilayotgan asori atiqalar va eksponatlar orqali ma'lumotlar berildi.

Ko'rishlar: 37 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 27.07.2024 | Sharhlar (0)

Bugun Angren shahar tarixi muzeyida "Open Air Fest" (Ochiq eshiklar kuni), "Tungi muzey" ko'ngilochar dasturi doirasida "Bolalarga bering dunyoni" nomli ma'naviy-ma'rifiy tadbir namoyishi bo'lib o'tdi. Tadbirda shahrimizning 9-musiqa maktabi o'quvchilari hamda "Buyuk kelajak" ONMTT tarbiyalanuvchilari, "Barkamol avlod" to'garak maktab o'quvchilari o'zlarining go'zal raqslari bilan tomoshabinlarning ko'gillarini chog' etishdi. 10- musaqa maktabidan tashrif buyurgan mehmonlarimiz esa, go'zal nay va doira sadolari bilan tadbirimizga yanada ko'tarinki rux bag'ishlashdi.  Tadbir songgida barcha qatnashchilar muzey rahbariyati ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 37 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 27.07.2024 | Sharhlar (0)