O‘zbekiston Respublikasining 2022- yil 27-maydagi PQ-261-sonli  qarorining  6-ilova 17-bandida Muzey hamda madaniy meros ob‘yektlarida tariximiz va madanyatimiz to‘g‘risida tarixiy sahna ko‘rinishlari va teatrlashtirilgan namoyishlarni o‘tkazish  chora tadbirlariga asoslanib,   Angren shahar tarixi muzeyida 30-maktab o‘qituvchi va o‘quvchilari hamkorligida "Jaholatga qarshi isyon " nomli sahna ko‘rinishi  namoyish etildi.

✍O‘zbekning ulkan shoirlaridan  Erkin Vohidov  "Jaholat to‘g‘risidagi rivoyat " da donishmand ulug‘ h ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 22 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.04.2024 | Sharhlar (0)

O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasining 2021- yil 18- yanvardagi "O‘zbekistonda  yoshlarga  oid davlat  siyosatini  2025-yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida" gi 23- son qarori hamda 2024- yil O‘zbekistonda "Yoshlar va biznesni qo‘llab quvatlash  yili " deb e‘lon qilinganligini, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti, Qurolli Kuchlar Oliy Bosh qo‘mondoni Sh.Mirziyoev tomonidan 2024-yil  12 - yanvar kuni o‘tkazilgan Xavfsizlik kengashining kengaytirilgan yig‘ilishdagi belgilangan vazifalardan kelib chiqib, huquq-targ‘ibot va mudofaa organlariga respublika miqiyosida 4 million yoshlarni ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 15 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.04.2024 | Sharhlar (0)