Angren shahar tarixi muzeyida "Open Air Fest "loyihasi doirasida    "Muzeyda tun " tadbiri tashkil etildi.Tadbirga shahrimiz yoshlari va   mahalliy aholi vakillari  tashrif buyurishdi.

Ko'rishlar: 31 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

✅Angren shahar tarixi muzeyida   "Ochiq eshiklar "  kuni munosabati  bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil  27- maydagi " Muzeylarda  xizmatlar sohasini rivojlantirish chora-tadbirlar to‘g‘risida" gi PQ-261- qaroriga asosan "Milliy merosga mening hissam " aksiyasi doirasida ko‘rgazma tashkil etildi.
✅Ushbu ko‘rgazmaga Angren shahar "Obliq" MFY da istiqomat qiluvchi M. Sayidaliyeva tomonidan taqdim etilgan asori-atiqalar namoyish etildi.

Ko'rishlar: 34 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

Sizga quvonch ulashgay bugun ,
Quchog‘ingiz gullarga to‘lsin,
Gulga oshno guldek ayollar ,
Bayramingiz muborak bo‘lsin.

Angren shahar tarixi muzeyida "Open Air Fest " "Ochiq eshiklar kuni " munosabati bilan "Ayol -- mo‘tabar zot " nomli ma‘rifiy-ma‘naviy  tadbir o‘tkazildi.
 ✅ Tadbirga 34,8- umumta‘lim va 9-musiqa maktabi o‘quvchilari taklif etilib , ular  onalarimizni madh etuvchi kuy-qo‘shiqlar, sahna ko‘rinishlari  , she‘r va raqslar ijro etishdi.
  ⚡️Tadbirga "Muze ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 35 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

Aziz  bolajonlar! Sizlar uchun
 Angren shahar tarixi muzeyida
 bir- biridan qiziqarli suvenirlar
 do‘koni tashkil etilgan.

Muzeyning suvenirlar do‘konida
 an‘anaviy suvenir xaykalchalardan
 "Nasriddin Afandi", "Ona va bola" ,
  xonatlas laganchalar,   jajji qizchalarimiz uchun taqinchoqlar, estalik uchun sov‘glar, hullas ming marta eshitgandan ko‘ra , bir marta kelib ko‘rgan yaxshi.

... Читать дальше »

Ko'rishlar: 33 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

8  mart  -- Xalqaro xotin-qizlar
 kuni " munosabati bilan  Angren
 shahar tarixi muzeyida 5-mart kuni
 9:00  dan 20:00 gacha o‘tkazilayotgan
"Ochiq eshiklar "  va
"Muzeyda tun" tadbiriga
 barchangizni bepul sayohatga
 taklif etamiz.
Sayohat davomida  Sizlarni
 musiqiy chiqishlar,   bir- biridan qiziqarli ko‘rgazma va dasturlar kutmoqda.

Tashrifingizni kutamiz !

Angren shahar tarixi muzeyi
 ma‘muryati. ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 31 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

1989-yilning 15- fevralida  Afg‘onistonda uzoq davom etgan urushda qatnashgan qo‘shinlar olib chiqildi.
Afg‘on urushida baynalminal burchini bajargan sobiq sovet qoshinlari safida O‘zbekistonlik jangchilar ham bor edi.
 Angren shahridan 800 dan ortiq askar afg‘on urushida ishtirok etdi.Ko‘plab xamshaharlarimiz mardligi va jasorati uchun xukumat orden va medallar bilan taqdirlangan .
Angren shahar tarixi muzeyida Afg‘on urushi qatnashchilari sharafiga ko‘rgazma tashkil etildi.
 Xamyurtlarimizni ushbu ko‘rgazmani tomosha qilishga taklif etamiz.

Ko'rishlar: 34 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)