Bugun Toshkent shahrida "O‘zbekiston madaniy  meros --- Yangi Renessans  asosi "  madaniy meros haftaligi doirasida ,  Temuriylar tarixi davlat muzeyida xalqaro konferensiya haftaligi o‘z ishini boshladi .
"Temuriylar davri durdonasi " nomli haftaligi ochilish tadbirida , xorijiy mehmonlar bilan birgalikda Angren shahar tarixi muzeyi direktori Ro‘zmatov Sh.A va ilmiy xodimlar Shodiyeva O‘.O‘,  Izatillayeva M.A ishtirok etishdilar .

Ko'rishlar: 65 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.08.2023 | Sharhlar (0)

☀️Quyoshning birgina  nuri insonni qanchalik baxtiyor qilishga qodir . Ob- havoning yoqimligi shahar aholisini,   shu  o‘rinda turistlarni madaniy hordiq olishga  chorlayapti.
  Angren shahar tarixi  muzeyiga bugun  turistlar tashrif buyurib , shahrimiz va  muzey haqida samimiy fikrlarini   bildirdilar.

Ko'rishlar: 77 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.08.2023 | Sharhlar (0)

2023 yil  29- iyun kuni Angren shahar tarixi muzeyida jamoatchilik vakillari ishtirokida yurtimizda nishonlanayotgan Qurbon  hayiti munosabati bilan"  Qadr topgan qadryatlar " mavzusi asosida davra suhbati o‘tkazildi.

✨ Tadbirda xalq deputatlari , Angren shahar deputati  E. J. Jo‘rayev , O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiyi I.A. Xusanovlar ishtirok etib , milliy va diniy qadryatlarimizning tiklanishi , bugungi kunda bu borada amalga oshiralayotgan islohatlar haqida to‘xtalib o‘tdilar.

✨So&l ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 61 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.08.2023 | Sharhlar (0)

Angren shahar tarixi muzeyi ning "Tabiat" bo'limidan vitrinalarida qush va hayvon tulumlari ko'rgazmaga qo'yilgan.
        Tabiat bo'limida mavjud qush va hayvon  haqiqiydir.
Ularni tulum shakliga keltirish uchun ichi tozalanadi, oyoqlari tikka turishi uchun sim o'rnatiladi, ichki a'zolari o'rniga somon yoki  yog'och qipiqlari to'ldiriladi. Ular maxsus kimyoviy moddalar solinib qotiriladi.                                                                                 & ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 60 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.08.2023 | Sharhlar (0)

A.E.Viner "Zuhra Matkarimova" portreti.
KP - 11044
Materiali: mato, moybo'yoq
O'lchami: 120 x 90 sm
Qisqacha ta'rif: Rassom asarida tikuvchi ayolni tasvirlagan bo'lib, asar qahramoni boshida gulchambar taqilgan va tomoshabinlarga boshini qiyo qilib , yon tomondan boqmoqda.
Asar 1975 yilda rassom A.E.Viner tomonidan yaratilgan.
Tuzuvchi katta ilmiy hodim: Gulmira Salixanova

Ko'rishlar: 67 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 21.08.2023 | Sharhlar (0)