✅Bahor faslining so‘ngi oyiga ham yetib keldik.Kunlar bir muncha iliq, tabiat o‘zgacha tarovat olmoqda.

Shahrimizda turistlar sayohati kuzatilmoqda.
✅ Bugun ish kunimizning birinchi soniyalaridanoq muzeyimizga Germaniya davlatidan Eduard Gaberkorom va ularning rafiqasi Damer Aliftinalar tashrif buyurdular . Tashrif jarayonida muzey hodimlari tomonidan qiziqarli ekskursiyalar oib borilib,  noyob  eksponatlari bilan tanishdilar.

Ko'rishlar: 80 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 01.05.2023 | Sharhlar (0)

"Muzeylarda xizmatlar sohasini rivojlantirish chora tadbirlari to‘g‘risida " gi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 261- sonli qarorining 6-ilovasiga muvofiq kecha ish kunining ikkinchi yarmida
 Angren shahar tarixi muzeyi ilmiy hodimi Shodiyeva O‘, yetakchi mutaxassisi  Fizailova U.lar shahrimizda faoliyat yuritayotgan "Issiqlik manbai", "O‘rmon ho‘jaligi",  "Vatanparvarlik " o‘quv maktabi , 34-internat - 21-sonli  umumta‘lim maktabi va korxona tashkilotlar bilan hamkorlikdagi  shartnomalarni  imzolatishdi.

Ko'rishlar: 87 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 01.05.2023 | Sharhlar (0)

⚡️Angren shahar tarixi muzeyiga shahrimizda faoliyat olib borayotgan 18, 10 - sonli umumta‘lm maktab o‘qituvchi va   9 - sinf o‘quvchilari tashrif buyurdilar . Tashrif jarayonida muzey hodimlari tomonidan qiziqarli ekskursiyalar olib borildi .

Ko'rishlar: 101 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 01.05.2023 | Sharhlar (0)

Yutimizda voyaga yetib kelayotgan vorislarimizni Vatanga muhabbat ruxuda tarbiyalashda muzeylarning o‘rni beqiyosdir . O‘tmishni bugunga , bugunni kelajakka bo‘g‘lovchi jonli ko‘prik ramzi sifatida- muzeylar qatorida faoliyat yuritayotgan  Angren shaxar tarixi muzeyi tashrifchilar  bilan gavjum.

Bugun Angren shahrida faoliyat yuritayotgan Tibbiyot kolleji  farmaseftika yo‘nalishi 38 22 gurux talabalari   va XTB  ga qarashli 34 - umumta‘lim maktab o‘quvchilari hamda "Oltin  baliqcha "  nomli  36- DMTM  muassasasi jajji tarbiyalanuvchilar ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 80 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 01.05.2023 | Sharhlar (0)

Ko‘klam o‘z chiroyini ko‘rsatayotgan bir pallada Angren shahar tarixi muzeyi tashrifchilar bilan gavjum.                                      Bugun ham shahrimizning boy tarixini  kelajak avlodga yetgazish maqsadida, yosh oilalar ham tashrif buyurib, tashrifidan mamnun  bo‘lib qaytmoqdalar.

Ko'rishlar: 74 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 01.05.2023 | Sharhlar (0)

Bugun 20- aprel kuni  shaxrimizda faoliyat yuritayotgan  12, 34- umumta‘lim maktabi va "Dalena detstvo" Nodavlat Maktabgacha Ta‘lim muassasasi tashrif buyurdilar.

Ular muzeydagi asori- atiqalar bilan tanishib , hududimizdagi yashagan xalqlarning boy tarixi , vodiyning o‘simlik va hayvonat dunyosi hamda tasviriy san‘at asarlari namunalari bilan tanishdilar.

Ko'rishlar: 73 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 01.05.2023 | Sharhlar (0)

"Muzeylarda  xizmatlar sohasini rivojlantirish chora tadbirlari to‘g‘risida" gi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 261- sonli qarorining 6- ilova 19 bandiga ko‘rsatilgan o‘quvchi talabalarning muzeylar , galereyalarga tashrif buyurish , reja- jadvalini ishlab chiqish va tasdiqlatish vazifasi qo‘yilgan .

Bunga javoban bugun muzeyimiz bash mutahasissi Sariqulova M.Q shahrimizdagi faoliyat yuritayotgan Angren shahar XTB qarashli 11,12,15,16,19,24- umumta‘lim maktab  rahbarlari hamkorlikda shartnomani imzolatib , muzeyga tashrif buyurishini takidlab o‘tdilar .

... Читать дальше »

Ko'rishlar: 86 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 01.05.2023 | Sharhlar (0)

✅ Bugun  Angren shahar XTB ga qarashli 31 -umumta‘lim maktabi 2- sinf o‘quvchilari sinf raxbari Xolniyozova G. bilan tashrif buyurdilar. Shu bilan birgalikda madaniy hordiq olish maqsadida oilalar  va hamda yoshlarimiz tashrif buyurib , shahrimizning boy tarixini o‘rganib , mamnun bo‘lib , raxmat aytdilar.

Ko'rishlar: 71 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 01.05.2023 | Sharhlar (0)