Bugun kunning ikkinchi yarmida Õzbekiston respublikasi rassomi Ortiqali Qozoqov Angren shahar tarixi muzeyi "Etnografiya va san'at" bòlimiga tashrif buyurdilar.
     Rassom bôlimdagi tasviriy san'at asarlarini tomosha qilib, hursand qalb bilan muzey hodimlariga minnaddotchilik bildirib, bahor ayyomi bayramlari bilan tabrikladilar.
      Rassom õzining "Angren. Yangiobodda kuz" nomli asarining yaratilish tarixi va mohiyatiga tõxtalib õtdi.

Ko'rishlar: 126 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 11.03.2023 | Sharhlar (0)

Bugun Ózbekiston respublikasi prezidentining 2023 yil 1- martdagi 2023- yil "Navróz" umumxalq bayramiga tayorgarlik kórish va uni ótkazish tóğrisidagi PQ-82 sonli qaror ijrosi yuzasidan, bugun Angren tarixi muzeyining ishchi xodimlari "Har kuning Navro'z bólsin, jonajon Ózbekistonim!" shiori ostida obodonlashtirish, kókalamzorlashtirish ishlarini olib borishdi.
      Qarorning " Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida 2 ta gilos, 4 órik, 4 ta olma jami 10 tóp mevali daraxtlar ótkazildi. Daraxtlarga chiroyli shakllar berilib, ohaklandi. Muzey atrofi yovvoyi , qurigan shox va ótlardan tozalandi.
       Muzeyda bugungi tinch hayotni qadrlab, shukronalik ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 124 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 11.03.2023 | Sharhlar (0)