umumxalq bayramiga tayorgarlik

Bugun Ózbekiston respublikasi prezidentining 2023 yil 1- martdagi 2023- yil "Navróz" umumxalq bayramiga tayorgarlik kórish va uni ótkazish tóğrisidagi PQ-82 sonli qaror ijrosi yuzasidan, bugun Angren tarixi muzeyining ishchi xodimlari "Har kuning Navro'z bólsin, jonajon Ózbekistonim!" shiori ostida obodonlashtirish, kókalamzorlashtirish ishlarini olib borishdi.
      Qarorning " Yashil makon" umummilliy loyihasi doirasida 2 ta gilos, 4 órik, 4 ta olma jami 10 tóp mevali daraxtlar ótkazildi. Daraxtlarga chiroyli shakllar berilib, ohaklandi. Muzey atrofi yovvoyi , qurigan shox va ótlardan tozalandi.
       Muzeyda bugungi tinch hayotni qadrlab, shukronalik tuyğusi bilan "Navróz " yil boshi bayramini nishonlashga tayorgarlik boshlandi.

Ko'rishlar: 125 | Qo'shilgan: doynub | Baho: 0.0/0