Madaniy meros boshqarmasi ishchi gurux tashrif buyurdi.

Bugun  Angren shahar tarixi muzeyiga  Toshken viloyati Madaniy meros boshqarmasi bosh mutaxasisi M.Q.Begmuradova  rahbarligida ishchi gurux tashrif buyurdi.

Toshkent viloyati xokimining 2024- yil yanvar oyida amalga  oshirilishi belgilangan vazifalar va ustuvor yo‘nalishlar bo‘yicha ish rejasining  46- bandini bajarish bo‘yicha muzey faoliyatini o‘rganib , quyidagi takliflarni kiritdi:
---- Angren shahar tarixi muzeyi ekspozisiya  zalida 618m 2 va fonddagi 110m2 maydonni joriy ta‘mirdan chiqarish.
----Muzey isitish tizimidan uzib qo‘yilgan . Ekspozisiya zallari , fond va xodimlar faoliyat olib boradigan xonalarni issiqlik tizimiga ulash;
----Sovuq suv va kanalizasiya quvurlarini  yangilash.
----- Ventilyatsiya va havo almashtirish tizimini o‘rnatish ;
----- Muzeydagi mavjud mebellarni ( stol, stul , eksponatlar uchun stellajlar, kitob javonlarini ) yangilash.
----- Muzeyda xozirgi kunda 3 dona kampyuter  jamlammasi mavjud. Muzeyda eksponatlarni raqamlashtirish va bilet nazoratrini (BOYET) elektron tizimini shakillantirish uchun kamida 5 dona kampyuter jamlanmasini  sotib olish;
—Muzeyda avtotransport  yo'li yoqasida joylashgan . Yo'l  yoqasida transportlar  to'xtash joyini hamda boshqa hafsizlikni ta'minlaydigan ,belgilarni o'rnatish.
—-Muzeyda yangi ekspozisiyalar yaratish uchun qo'shimcha mablag'lar ajratish ;
—Muzeydagi 170 dona eksponatni restavrasiya qilish uchun mablag' ajratish ;
— Muzeyga kuzatuv moslamalarini  o'rnatish, mavjudlarini ta'mirlash.
—Ekektr simlari eskirgan ularni almashtirish zarurligi.

Ko'rishlar: 77 | Qo'shilgan: doynub | Baho: 0.0/0