Vohaning tabiati, tarixi  turistlarda  katta qiziqish uyg‘otdi . Muzeydagi bir-biridan qiziqarli eksponatlar, ularning diqqat  etiborida bo‘ldi.

Ko'rishlar: 114 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 13.02.2023 | Sharhlar (0)

Bugun  Angren shahar tarixi muzeyida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining  2022 yil 27 maydaqi PQ- 261- sonli qarorning 6- bandi ijrosini ta‘minlash hamda 2023-kalendar rejasiga muvofiq  "Milliy meros va iqtisodiy madaniyat" nomli Angren shahrida faoliyat yuritayotgan   korxonalar tomonidan ishlab chiqarayotgan yangi turdagi mahsulotlari ko‘rgazmasining ochilishi bo‘lib o‘tdi.Ko‘rgazmada  "Topil"MCHJ , Angren "OOO Kaolin ", "VISTA ELEKTRON GROUPS" , "INSULATION", MCHJ Birinchi Rezina zavodi , Qamchiq avtoyo‘li "IYFUQ" korxonalari mahsulotlari namoyish etildi.
   Ko'r ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 111 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 13.02.2023 | Sharhlar (0)

"Хикмат излаганга хикматдир дунё".Ангрен шаҳар хокимлигида Президентимизнинг 2021-йил 26-мартдаги"Маънавий-маърифий ишлар тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПҚ-50-40-сонли қарори ижросини таъминлаш мақсадида шаҳар кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.Кун тартибидаги масалалар атрофлича ёритилди.Кенгаш сўнггида муносиблар қаторида Ангрен шаҳар тарихи музейи директори Муқаддамхон Бегмурадова шаҳар маънавият ва маърифат кенгаши раиси Ангрен шаҳар хокими Алишер Абдумаликович томонидан тақдирланди.

Ko'rishlar: 111 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 13.02.2023 | Sharhlar (0)