"Qizilgul sayli "

✅Ko‘klam o‘z chiroyini ko‘rsatayotgan bir pallada Angren shahar tarixi muzeyida "Qizilgul sayli " nomli milliy  urf - odatlari , milliy merosimizni targ‘ib etish bo‘yicha tashkil etilgan , ma‘naviy - ma‘rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.

✅Tadbir  Angren shahar  "Chotqol navolari " ,"Taranno " bolalar falklyor jamoalari a‘zolari va muzey hodimlari hamkorligida , an‘anaviy odatda davom etayotgan "Beshikka solish " marosim udumlarini ko‘rsatishdi.

✅O‘sma qo‘yish , soch popuk taqish odatlarini mazmun - mohiyati yoritib berildi.Tadbirda olingan tasurotlar yosh avlodga o‘zgacha ruhiyat bilan singdirildi. Yosh havaskor avlodning ishtiroki tadbirga o‘zgacha shukux bag‘ishladi.

✅Muzey ma‘muryati xamkorlik aloqalarini yanada mustaxkamlab borishini  takidlab , falklyor jamolariga olib borayotgan fidoyi ishlarida omadlar tilab ko‘rishguncha deb qoldilar .

Ko'rishlar: 96 | Qo'shilgan: doynub | Baho: 3.0/1