Amir Temur tavalludining 687 - yilligi

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022- yil   27- maydagi "Muzeylar xizmati  sohasini rivojlantirish  chora- tadbirlari to‘g‘risida " gi  qaroriga muvofiq , Madaniy meros agentligining 2023 - yil  31- martdagi 01- 10/966 sonli xatiga javoban .  Bugun  Angren shahar tarixi muzeyida Sohibqiron Amir Temur tavalludining  687 - yilligiga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib otdi.

⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️

Ushbu tadbir 20,39- umumta‘lim maktabi o‘quvchilari bilan hamkorlikda o‘tkazildi.Tadbir davomida o‘quvchilar tomonidan Sohibqiron Amir Temurninig hayoti , xarbiy yurishlari , davlat boshqaruvidagi olib borilgan siyosati va "Temur tuzuklari " da  ko‘rsatilgan manbalar to‘g‘risidagi    ma‘lumotlar berildi.
          ⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️

Tadbirda Sohibqiron Amir Temurninig hayotida sodir bo‘lgan voqea asosida sahna ko‘rinish namoyish etildi  va  Sohibqironni madh etuvchi she‘rlar , qo‘shiqlar, raqslar ijro etildi .

Ko'rishlar: 78 | Qo'shilgan: doynub | Baho: 0.0/0