1989-yilning 15- fevralida  Afg‘onistonda uzoq davom etgan urushda qatnashgan qo‘shinlar olib chiqildi.
Afg‘on urushida baynalminal burchini bajargan sobiq sovet qoshinlari safida O‘zbekistonlik jangchilar ham bor edi.
 Angren shahridan 800 dan ortiq askar afg‘on urushida ishtirok etdi.Ko‘plab xamshaharlarimiz mardligi va jasorati uchun xukumat orden va medallar bilan taqdirlangan .
Angren shahar tarixi muzeyida Afg‘on urushi qatnashchilari sharafiga ko‘rgazma tashkil etildi.
 Xamyurtlarimizni ushbu ko‘rgazmani tomosha qilishga taklif etamiz.

Ko'rishlar: 31 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

Joriy  yilning  7- fevral kuni  Angren shahar tarixi muzeyida  buyuk shoir va mutafakkir , g‘azal mulkining sultoni Mir Alisher Navoiy hazrati  tavalludining  583 yilligi va shox va shoir Zaxriddin Muhammad Boburning  tavalludining  541  yilligiga bag‘ishlangan "Bir asrning  ikki javohiri " nomli ma‘naviy va ma‘rifiy  tadbir, shahrimizda faoliyat yuritayotgan 4,21,30,18-maktab o‘quvchi va o‘qituvchilari hamkorligida bo‘lib o‘tdi.
Tadbirga Respublika Ma‘naviyat va  ma‘rifat  markazi Angren shahar bo‘linmasi rahbari A.T.Yusupov , Angren shahar harbiy qism harbiylari , Nurchi MFY raisi Q. Erna ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 110 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 08.02.2024 | Sharhlar (0)

Joriy yilning 2024-yil 6- fevral kuni Angren shahar tarixi muzeyiga Angren shahar xokimining  o‘rinbosari S. Anarboyev  tashrif buyurdi.
 ✅  S. Anarboyev  Toshkent viloyati xokimining 2024- yil   yanvar oyida amalga oshirish belgilangan vazifalar va ustuvor  yo‘nalishlar bo‘yicha ish  rejasining  Angren shahar tarixi muzeyida bajarilishini o‘rgandi.
  ✅ Muzeyning ekspozitsiya zalini aylanib,  mavjud kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha takliflar berdi.Xususan , ekspozitsiya zallari fond va xodimlar faoliyat olib boradigan xonalarini issiqlik tizimiga ulash ; muzeyda eksponatlar uchun mo‘tadil havo almashtirish tizimini o&lsqu ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 91 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 08.02.2024 | Sharhlar (0)

Joriy yilning 18- yanvar kuni Angren shahar tarixi muzeyiga Olmaliq  hududiy  kon - metallurgiya sanoat korxona  faxriylari kengashi tashrif buyurdi.

⚡️Tashrif davomida faxriylar  eksponatlarni sinchkovlik bilan ko‘zdan kechirar ekan ,  xalqimiz tarixi va o‘tmishi ularda qiziqish uyg‘otdi.

Tashrifchilar muzeydan katta taassurot olishib , o‘zlarining samimiy minnatdorchiligini izhor qilishdi.

Ko'rishlar: 114 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 26.01.2024 | Sharhlar (0)

Bugun Angren shahar tarixi muzeyiga 14-yanvar" Vatan himoyachilari" kuni munosabati bilan Angren shahar garizoni 42 -219 harbiy qism xizmatchilari, hamda Barkamol avlod ijodiyot markazi òquvchilari tashrif buyurdilar.
Tashrif choĝida mehmonlarga ekskursiya tashkil qilindi. Ular muzeydagi òzgarishlarni kòrib juda xursand bòlishdi. Kelajakda yanada muzeyni rivojlanishini yosh avlodni muzey tarixini yanada chuquroq òrganishini takidlab òtdi. Esdalik uchun fotosuratlarga tushib tarixga muhrlandi.

Ko'rishlar: 125 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 26.01.2024 | Sharhlar (0)

Sputnik янгиликлар агентлиги медиа бозорда ўз фаолиятини 2014 йил 10 ноябрда бошлаган. Sputnik бу серқирра дунёда ҳар бир мамлакат ўз миллий қизиқишлари, маданияти, тарихи ва урф-одатларига эга эканлигини акс эттирувчи нашрдир. БУ САФАРГИ НАШРИ МУЗЕЙ ХАКИДА havolaga o'tish BOSING

Ko'rishlar: 123 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 11.01.2024 | Sharhlar (0)

« 1 2 3 4 5 ... 49 50 »