O‘zbekistonda 16- 18 mart kunlari Navro‘z arafisida an‘anaviy umumxalq xayriya hashari o‘tkazilishi belgilangan.

Shu munosabati bilan bugun  Angren shahar tarixi muzey xodimlari muzey hududida obodonlashtirish ishlarini olib bormoqdalar.

Ko'rishlar: 15 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 02.04.2024 | Sharhlar (0)

Angren shahar tarixi muzeyida "Open Air Fest "loyihasi doirasida    "Muzeyda tun " tadbiri tashkil etildi.Tadbirga shahrimiz yoshlari va   mahalliy aholi vakillari  tashrif buyurishdi.

Ko'rishlar: 29 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

✅Angren shahar tarixi muzeyida   "Ochiq eshiklar "  kuni munosabati  bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil  27- maydagi " Muzeylarda  xizmatlar sohasini rivojlantirish chora-tadbirlar to‘g‘risida" gi PQ-261- qaroriga asosan "Milliy merosga mening hissam " aksiyasi doirasida ko‘rgazma tashkil etildi.
✅Ushbu ko‘rgazmaga Angren shahar "Obliq" MFY da istiqomat qiluvchi M. Sayidaliyeva tomonidan taqdim etilgan asori-atiqalar namoyish etildi.

Ko'rishlar: 33 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

Sizga quvonch ulashgay bugun ,
Quchog‘ingiz gullarga to‘lsin,
Gulga oshno guldek ayollar ,
Bayramingiz muborak bo‘lsin.

Angren shahar tarixi muzeyida "Open Air Fest " "Ochiq eshiklar kuni " munosabati bilan "Ayol -- mo‘tabar zot " nomli ma‘rifiy-ma‘naviy  tadbir o‘tkazildi.
 ✅ Tadbirga 34,8- umumta‘lim va 9-musiqa maktabi o‘quvchilari taklif etilib , ular  onalarimizni madh etuvchi kuy-qo‘shiqlar, sahna ko‘rinishlari  , she‘r va raqslar ijro etishdi.
  ⚡️Tadbirga "Muze ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 32 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

Aziz  bolajonlar! Sizlar uchun
 Angren shahar tarixi muzeyida
 bir- biridan qiziqarli suvenirlar
 do‘koni tashkil etilgan.

Muzeyning suvenirlar do‘konida
 an‘anaviy suvenir xaykalchalardan
 "Nasriddin Afandi", "Ona va bola" ,
  xonatlas laganchalar,   jajji qizchalarimiz uchun taqinchoqlar, estalik uchun sov‘glar, hullas ming marta eshitgandan ko‘ra , bir marta kelib ko‘rgan yaxshi.

... Читать дальше »

Ko'rishlar: 30 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)

8  mart  -- Xalqaro xotin-qizlar
 kuni " munosabati bilan  Angren
 shahar tarixi muzeyida 5-mart kuni
 9:00  dan 20:00 gacha o‘tkazilayotgan
"Ochiq eshiklar "  va
"Muzeyda tun" tadbiriga
 barchangizni bepul sayohatga
 taklif etamiz.
Sayohat davomida  Sizlarni
 musiqiy chiqishlar,   bir- biridan qiziqarli ko‘rgazma va dasturlar kutmoqda.

Tashrifingizni kutamiz !

Angren shahar tarixi muzeyi
 ma‘muryati. ... Читать дальше »

Ko'rishlar: 30 | Qo'shilgan: doynub | Sana: 09.03.2024 | Sharhlar (0)